3dots.ir
دکتر بهشتی: بدون تحقیق در مورد هیچ مسئله و موضوعی قضاوت نکنید و نسبت به مسائل پیرامون انتقاد آگاهانه ای داشته باشید | اخبار
جمعه, 07 ارديبهشت 1397
Qiet

 

 

 

دکتر بهشتی: بدون تحقیق در مورد هیچ مسئله و موضوعی قضاوت نکنید و نسبت به مسائل پیرامون انتقاد آگاهانه ای داشته باشید

دکتر علی اصغر بهشتی ریاست محترم دانشگاه صنعتی قوچان در مراسم جشن بزرگداشت مقام دانشجو که در محل سالن اجتماعات ساختمان امام رضا (ع) برگزار شد توجه ویژه دانشجویان به مسائل جامعه ی پیرامون خود و علی الخصوص مسائل اجتماعی را یکی از وظایف اصلی آنها برشمردند.

 

DSC 0855


دکتر بهشتی ضمن تبریک روز پر افتخار دانشجو ؛ 16 آذر را به کلیه آحاد دانشجویان افزودند :  قطعاً امروز وظیفه ی دانشجو با 65 سال قبل متفاوت است. زیرا در آن دوران کشوری تحت سلطه و استعمار قدرت های استکباری داشتیم و شرایط واقعاً متفاوت از وضعیت فعلی بود و امروزه به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی و در سایه رهنمود های هوشمندانه و مدبرانه مقام معظم رهبری (مد ظله ) در استقلال و امنیت کامل هستیم و البته دشمن بزرگ ما باز هم همان کشورهای استکباری نظیر امریکا و دولت های غربی است که تمام توان و تلاش خود را در زمینه ناامیدی جامعه ی ما به کار بسته و از هیچ اقدام خصمانه ای فروگذار نمی کنند.
اما دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته و آینده سازان این مرز و بوم باید مسیر حرکت و برنامه های دانشجوئی خود را بر روی مسائل فرهنگی و اجتماعی در کنار تحصیل علم و دانش متمرکز نمایند. امروز همه ی ملت و علی الخصوص دانشجویان می بایست  از کشور، رهبر و دولت خود حمایت ویژه ای داشته باشند. دولتی که علیرغم تمامی کاستی ها و کمبود ها و فشار های داخلی و خارجی کشور را به خوبی مدیریت و اداره می نماید و ثمرات آن را حتی در همین دانشگاه هم می توانیم ببینیم همانطور که در طی چند سال گذشته اتفاقات خیلی خوب و مبارکی افتاده است .
ایشان افزودند : دولت تدبیر و امید سیاست ویژه ای برای اداره دانشگاه ها در نظر گرفته و استقلال آنها را کاملاً به رسمیت شناخته است که از مصادیق آن می توان به تفویض تصمیمات مهم و کلیدی به هیات امنای دانشگاه ها در مناطق مختلف کشور اشاره کرد.

 

DSC 0876


ریاست دانشگاه افزودند همانطور که در خصوص تقاضای این دانشگاه برای تغییر نام به آن احترام گذاشته شد و بدون هیچ گونه مشکلی امروز شاهد این هستیم که نام دانشگاه از " مهندسی فناوری های نوین " به " دانشگاه صنعتی قوچان "  تغییر یافت که این اقدام مهم را به مجموعه مدیریتی ، اساتید ، کارمندان و شما دانشجویان عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

DSC 0879


در ادامه دکتر بهشتی وظیفه ی اصلی دانشجو را تحصیل علم عنوان داشتند و افزودند توجه کنید که دوران بسیار کوتاه است و باید زمان را مغتنم شمرد. کمک به حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی ، مشکلات و مسائل اقتصادی که با آن مواجه هستیم ، بحران کمبود آب ، محیط زیست و همه ی اینها توجه ویژه نسل دانشجو را می طلبد .

 

DSC 0885


دکتر بهشتی با بیان تاثیر گذاری دانشجو  بر جامعه و اینکه بدون تحقیق و بررسی در مورد هیچ مساله و موضوعی نباید به قضاوت پرداخت ، ایشان را به انتقاد و قضاوت آگاهانه دعوت کردند و ضمن یاد آوری سیره و راه پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت در آستانه میلاد با سعادت ایشان و تبریک هفته ی وحدت بر تمامی مسلمانان جهان ابراز امیدواری نمودند بتوانیم ادامه دهنده ی راه این بزرگان باشیم انشاء الله . 

خبرنامه :

با پیوستن به خبرنامه اطمینان حاصل نمایید که خبر های جدید دانشگاه را از دست نمی دهید.

راه های تماس با ما :

 

     آدرس : خراسان رضوی - قوچان - کیلومتر ۵ جاده قوچان مشهد

    کد پستی : 67335-94771

     تلفن : شماره داخلی+ 05147017

    فکس :  47343001-051

    ایمیل : info@qiet.ac.ir