3dots.ir
دکتر رشیدی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در جمع دانشجویان در مراسم جشن هفته پژوهش سال 96 | اخبار
جمعه, 07 ارديبهشت 1397
Qiet

 

 

 

دکتر رشیدی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در جمع دانشجویان در مراسم جشن هفته پژوهش سال 96

اعمال سیاست های جدید در زمینه های کارآموزی و آموزشهای کاربردی به دانشجویان

دکتر ایمان رشیدی طرقی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قوچان در مراسم جشن هفته پژوهش ؛ ضمن تبریک هفته پژوهش به نمایندگی از اعضای هیات رئیسه از استقبال بی نظیر داننشجویان از این مراسم ابراز خرسندی نمود.
دکتر رشیدی طی سخنانی از اهمیت مقوله ی پژوهش و علی الخصوص پژوهش تقاضا محور و کاربردی با توجه به کاهش شدید درآمدهای زیر زمینی کشور یاد کرد و عنوان کرد ظهور دانشگاههای نسل 4 ، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان نشانگر این موضوع است . وی افزود در سالهای گذشته برگزاری نمایشگاههای هفته پژوهش و فناوری صرفاً به ارائه پایان نامه و مقاله و تولید علوم جدید ختم میشد اما اکنون کاملاً وضعیت متفاوت است و تحولی شگرف رخ داده و ما شاهد حضور محصولات ساخت اساتید و دانشجویان در نمایشگاههای سطح کشور هستیم.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی قوچان از اعمال سیاست های جدید در زمینه های کارآموزی و آموزشهای کاربردی به دانشجویان سخن گفت و ابراز امیدواری کرد با افتتاح ساختمان دانشکده فنی و مهندسی بتوانیم دفاتر مراکز رشد و نوآوری دانشگاه که مجوزهای آن اخذ شده و همچنین شرکتهای دانش بنیان اساتید را راه اندازی نمائیم و در این مسر گام برداریم. وی اضافه کرد یقیناً از حضور شرکت های دانش بنیان اساتید و اعضای هیات علمی استقبال خواهیم کرد .
عضو هیات علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاهبا اشاره به اینکه از محدود دانشگاههای سطح منطقه بودیم در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان موفق به رونمائی محصول شدیم و دکتر ستار مالکی از اعضای هیات علمی کروه مهندسی مکانیک و صنایع دانشگاه از محصول خود در زمینه ی صنایع کامپوزیت رونمائی کرد که مایه افتخار تیم پژوهشی دانشگاه صنعتی قوچان گردید و همچنین در بحث فن بازار استان ما توانستیم بیش از 50 محصول فناورانه به ثبت برسانیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که دانشگاه صنعتی قوچان به زودی در سطح منطقه به یک قطب تولید علم و فناوری تبدیل خواهد شد و این میسر نخواهد بود مگر با همت داشنجویان فعال در زمینه های علمی و پژوهشی.

 

rashidi

خبرنامه :

با پیوستن به خبرنامه اطمینان حاصل نمایید که خبر های جدید دانشگاه را از دست نمی دهید.

راه های تماس با ما :

 

     آدرس : خراسان رضوی - قوچان - کیلومتر ۵ جاده قوچان مشهد

    کد پستی : 67335-94771

     تلفن : شماره داخلی+ 05147017

    فکس :  47343001-051

    ایمیل : info@qiet.ac.ir