دوشنبه, 11 فروردين 1399
Qiet

 

 

 

آزمایشگاه کامپوزیت

asa

 

 آزمایشگاه تحقیقات و ساخت مواد مرکب (کامپوزیت‌ها) با ماموریت تربیت نیروی متخصص مورد نیاز صنعت دربخش کامپوزیت و انجام پروژه‌های تحقیقاتی به سفارش صنایع مربوطه در دانشگاه مهندسی فن‌آوریهای نوین قوچان تاسیس گردید. مطالعه، پژوهش، طراحی و ساخت در بخش کامپوزیت ماموریت اصلی این آزمایشگاه می‌باشد.

با توجه به گسترش روز افزون کامپوزیتها و جایگزینی آنها به جای مواد فلزی در صنایع مختلف از جمله صنایع هوافضا، نظامی، نفت گاز و پتروشمی امروزه بیش از پیش نیاز به تربیت کارشناسان متخصص در این زمینه در صنایع احساس می‌شود. با توجه به کمبود کارشناسان آموزش دیده در این زمینه و محدود شدن دروس دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در حد سه واحد به صورت اختصاصی که در تعداد معدودی از دانشگاههای کشور ارائه می‌شود مشکلات زیادی را برای صنایع فعال در این حوزه از جهت تربیت نیروی متخصص و ارائه آموزشهای لازم ایجاد نموده است. لذا ارائه دوره‌های آموزشی کوتاه مدت در این زمینه نیز از اهداف این آزمایشگاه خواهد بود.

با توجه به حضور چندین شرکت بزرگ کامپوزیتی در شرق کشور و در شهر مقدس مشهد و تعداد زیادی صنایع کوچکتر فعال در این زمینه در واقع می‌توان این منطقه را به عنوان قطب صنعت کامپوزیت در ایران محسوب نمود. حضور صنایعی از جمله صنایع دریایی، هوافضا و صنایع ساخت توربین‌های بادی در این منطقه نیاز زیادی به بخش آموزش و خدمات پژوهشی در این منطقه از کشور عزیزمان را ایجاد نموده است. از این رو دانشگاه مهندسی فن‌آوریهای نوین قوچان با هدف پرداختن به تحقیقات بنیادی و کاربردی، ایجاد دانش فنی، رفع نیاز روز صنایع و تربیت نیروی انسانی در این حوزه اقدام به تاسیس این آزمایشگاه نموده است.

 وبسایت آزمایشگاه کامپوزیت

 

خبرنامه :

با پیوستن به خبرنامه اطمینان حاصل نمایید که خبر های جدید دانشگاه را از دست نمی دهید.

راه های تماس با ما :

     آدرس : خراسان رضوی - قوچان - کیلومتر ۵ جاده قوچان مشهد     کد پستی : 67335-94771

          تلفن : شماره داخلی+ 05147017    فکس :  47343001-051     ایمیل : info{at}qiet.ac.ir